Gå till innehåll
Lund Civila Ryttarförening
Lund Civila Ryttarförening

Valberedningens förslag till årsmötet 2024

Valberedningen är en av LCRs viktigaste funktioner eftersom den ger förslag till årsmötet på vilka personer som ska styra föreningen under kommande år.

Valberedningen har sedan föregående årsmöte följt föreningens verksamhet genom samtal med förtroendevalda och många övriga medlemmar för att få in olika synpunkter/förslag på vad som är viktiga frågor för föreningen framöver.

Vi har fått förslag på kandidater som vi intervjuat och de medlemmar/kandidater som vi nu presenterar är engagerade och medvetna om att det finns utmaningar. Men de ser potentialen och vill skapa förutsättningar för föreningens utveckling här och nu och förbereda för framtiden. Vårt förslag finns här. Pdf, 196.3 kB.

Valberedningen

Publicerad: 2024-02-07

Senast uppdaterad: 2024-02-20

Författare: Kommunikation LCR

Sponsorer

Besöksadress

Getingevägen 15
222 41 Lund

Postadress

Lunds Civila Ryttarförening
Att: Kansli
Getingevägen 15
222 41 Lund

Kontakta oss

0730-661009
info@lundscivila.se